Seminar „Poliitikas kaotsi läinud: Eesti kodanike väärtushinnangud ning erakondlik esindatus“

Korraldaja: MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut
Toimumispaik: Eesti Teaduste Akadeemia (Kohtu 6, Tallinn)
Aeg: 6. aprill 13.00
Moderaator: Raul Eamets


6. aprillil toimub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi seminar, kus tutvustame kolmandat korda läbi viidud Eesti valijate maailmavaatelisi seisukohti kajastava uuringu tulemusi. Üritus on jätkuks eelmise aasta märtsis toimunud seminarile, kus keskendusime Eesti kodanike liberaalsele ja konservatiivsele enesemääratlusele.

Värskelt läbi viidud küsitluse põhjal heidame seekord pikema ja põhjalikuma pilgu lisaks väärtusmaastikule, kus on toimunud samm mõnevõrra konservatiivsema enesemääratluse suunas, ka meie parteisüsteemile ning selle ideoloogilisele struktuurile. Erakonnapoliitikas on selgelt näha, et majandusliku vasak-parem skaala kõrval on EKRE avanud poliitilise konkurentsi väga mitmel täiendaval teemal. Kuid millised väärtused ja millised valijad on Eesti poliitikas esindamata? Kelle pärast käib kõige suurem konkurents? Need on uute valimiste eel olulised küsimused nii olemasolevatele erakondadele kui ka neile, kes midagi uut soovivad luua.

Nendele teemadele pühendatakse kaks ettekannet. Esinejateks on Martin Mölder Tartu Ülikoolist ja Tanel Paas Ühiskonnauuringute Instituudist. Kolmandas ettekandes räägib Väino Koorberg meedia ja poliitika suhestumisest.

Seminar lõpeb paneeldiskussiooniga „Milline on edukas erakond Eesti lähitulevikus?“, kus tuleb pikemalt arutlusele seminari põhiteema – erakondade poliitilised profiilid, nende vahelised vastuolud ning valijad, kes erakondade omavahelises konkurentsis on kaotsi läinud.

Orienteeruv seminari lõpp on 15.00, millele järgneb koosviibimine mitteformaalsemas õhkkonnas.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on mõttekoda, mille eesmärgiks on välja selgitada Eesti inimeste arvamusi ühiskondlikult olulistel päevakajalistel teemadel ning neid laiemalt tutvustada. Küsitlusi viiakse läbi koostöös uuringufirmaga Turu-uuringute AS.

AJAKAVA

13.00 Peeter Espak: Avasõnad

13.05 Tanel Paas: “Kolm aastat väärtushinnangute uuringut, mis suunas liiguvud Eesti kodanike hoiakud?”

13.25 Martin Mölder: „Poliitikas kaotsi läinud: Eesti kodanike väärtushinnangud ning erakondlik esindatus“

13.50 Väino Koorberg: “Millest mõtleb ajakirjanik, kui näeb tellist ehk kas meedial on maailmavaade”

14.15 Paneeldiskussioon: Ahto Lobjakas, Varro Vooglaid, Keit Pentus-Rosimannus, Tõnis Lukas

15.00 Arutelu jätkub veini ja suupistetega
Registreeru seminarile
Email again: